Problem:
Niezrealizowane zdarzenia podczas naliczania\ zamykania okresów płacowych
Przy zamykaniu okresu płacowego pojawia się komunikat Nie można zamknąć okresu płacowego kwiecień 2018 PODSTAWOWY. W kalendarzu pracownika Imię i Nazwisko wykryto niezrealizowane zdarzenia. W kartotece pracownika na zakładce kalendarz nie ma żadnych zdarzeń.

Przyczyna:
W trakcie zamykania okresu program nalicza wynagrodzenia wszystkich pracowników i sygnalizuje wszystkie brakujące wartości wynagrodzeń oraz niezrealizowane zdarzenia. Niezrealizowane zdarzenia mogą dotyczyć pracowników lub firmy. Są weryfikowane niezrealizowane zdarzenia występujące do ostatniego dnia miesiąca, którego okresy płacowe są naliczane\zamykane.
Rozwiązanie:
W przypadku wystąpienia komunikatu dotyczącego niezrealizowanych zdarzeń u konkretnego pracownika należy otworzyć jego kartotekę, przejść na zakładkę kalendarz, a następnie z menu dostępnego pod prawym przyciskiem myszy wybrać opcję dziennik zdarzeń pracownika.

W oknie dziennika zdarzeń należy skasować datę od a datę do należy ustawić jako ostatni dzień miesiąca, dla którego są naliczane\zamykane okresy płacowe. Jako status należy wybrać: Niezrealizowane. Poniżej pojawią się niezrealizowane zdarzenia pracownika, które należy usunąć bądź zrealizować, w przeciwnym razie okres nie zostanie poprawnie naliczony lub zamknięty.
Niezrealizowane zdarzenia dla firmy lub większej grupy pracowników możesz odnaleźć w Dzienniku zdarzeń.
W celu ustalenia niezrealizowanych zdarzeń dla większej grupy pracowników wybierz z paska narzędziowego okno Zdarzenia.
W oknie dziennika zdarzeń należy skasować datę od, a datę do ustawić do ostatniego dnia miesiąca zamykanego okresu płacowego, wybrać status: Niezrealizowane. Poniżej pojawią się niezrealizowane zdarzenia dla pracowników lub firmy, które należy usunąć bądź zrealizować, w przeciwnym razie okres nie zostanie poprawnie naliczony lub zamknięty.
Komunikat o niezrealizowanym zdarzeniu dla firmy może dotyczyć Zmiany wskaźnika waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego, który zmienia się co kwartał, a w programie ustawiona jest seria zdarzeń przypominającą o tej zmianie.
|
Wysokość wskaźnika waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego ogłaszany jest przez Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Monitorze Polskim w terminie do ostatniego dnia każdego kwartału na kwartał następny. Program Symfonia Kadry i Płace ma ustawiony mechanizm, który wstawia do kalendarza na pierwszy dzień danego kwartału ( 1 styczeń, 1 kwiecień, 1 lipiec, 1 październik) niezrealizowane zdarzenie Zmiana wskaźnika waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego, aby przypomnieć Użytkownikowi o konieczności uzupełniania tego parametru. |
Jeżeli wartość tego wskaźnika została sprawdzona i uzupełniona wcześniej, zdarzenie można usunąć.
W celu realizacji zdarzenia zaznacz je i z menu kontekstowego pod prawym przyciskiem myszy wybierz polecenie Realizuj zdarzenie.
Zostanie wyświetlone okno Edycji elementu kadrowego. Uzupełnij wartość wskaźnika waloryzacji na kolejny kwartał i zapisz zmiany.
Jeżeli chcesz sprawdzić element wskaźnik waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego wejdź do ikony Firma, przejdź na zakładkę Dane Kadrowe. Wybierz Zestaw ZUS/Parametry ZUS (ustawowe).
Po zrealizowaniu wszystkich zdarzeń i ponownym poleceniu zamknięcia okresu powinno się pojawić okno z informacją, że okres został naliczony poprawnie.
Następnie program zamknie okres płacowy, co symbolizuje ikona zamkniętej książeczki przy wierszu okresu.
Komentarze
Komentarze: 0
Zaloguj się, aby dodać komentarz.