- Otwórz okno Pracownicy. Wybierz Katalog pracowników i status Aktualni pracownicy.
|
Aby wykonać raport dla wszystkich pracowników, zaznacz Katalog pracowników i wybierz status Aktualni lub Pracownicy etatowi, jeśli potrzebujesz tylko raportu dla aktualnych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Aby wykonać raport dla jednego pracownika, zaznacz go w oknie Pracownicy, a następnie po wybraniu raportu w sekcji Wykonaj raport dla: zaznacz bieżącego. Aby wykonać raport dla wybranych pracowników zaznacz ich w oknie Pracownicy, a następnie po wybraniu raportu zostanie od wykonany dla pracowników zaznaczonych. |
- Wybierz przycisk drukarki lub polecenie Wykonaj raport z menu podręcznego.
- Z okna raportów z katalogu Lista płac wybierz raport Lista płac, zaznacz Wykonaj raport dla: grupy, a następnie przycisk Wykonaj.
- Kolejne okno zawiera parametry raportu, zaznacz opcje, według własnych potrzeb. Jeśli zaznaczysz opcję Podpisy pod listą na wygenerowanym raporcie na dole strony zostaną wykazane pola z podpisami - ilość i opisy pól można skonfigurować – dokładny opis znajduje się tutaj. Program umożliwia generowanie raportu do podglądu w programie Kadry i Płace (plik pdf bez możliwości modyfikacji) lub w programie MS Office (plik zgody z formatem xlsx). Gdy naciśniesz przycisk Wykonaj raport Lista płac zostanie wygenerowana w podglądzie programu, a jeśli zaznaczysz opcję Eksport do MS Excel zostanie otwarty plik programu MS Excel zawierający dane.
|
Pamiętaj! Program Kadry i Płace umożliwia generowanie danych do programu Microsoft Office w pełnej wersji, aktywowanej (bez wersji testowych i starter). Programy nie współpracują z pakietami biurowymi innych firm np. Open Office lub Libre Office. |
Poszczególne elementy okna dialogowego odpowiadają za następujące funkcje:
1. Mniej parametrów – przycisk umożliwiający zmniejszenie liczby parametrów wyświetlanych na oknie dialogowym. Wybranie tego przycisku spowoduje zmianę wyglądu okna dialogowego i zmianę nazwy przycisku na „Więcej parametrów”. Ponowne wybranie przycisku spowoduje wyświetlenie okna dialogowego ze wszystkimi parametrami. W stanie okna ze zmniejszoną ilością parametrów, do wykonania dialogu wykorzystywane są parametry ustawione uprzednio lub ustawione przy poprzednim wykonaniu raportu.
2. Okresy od... do... – definiują zakres czasu, dla którego mają być pobierane wartości. Domyślnie jest to okres jednego miesiąca.
3. Data wypłaty – określa datę wypłaty, wartość ta wykazywana jest w stopce wydruku listy płac.
4. Umożliwia określenie okresu lub rodzaj grupowania, dla jakich mają być wyliczane wartości.
5. Wykaz okresów w wybranym powyżej przedziale czasu, pozwala wybrać które z nich mają zostać uwzględnione w raporcie.
6. Zestaw składników – umożliwia określenie zestawu elementów wykorzystanego do wydruku raportu.
7. Tytuł raportu – zawiera nazwę raportu umieszczaną na wydruku w nagłówku raportu. Nazwa ustawiana domyślnie powiązana jest nazwą zestawu elementów i nazwą danej Listy płac.
8. Lista sklejana – umożliwia określenie formy raportu, jako listy sklejanej. W liście sklejanej wartości elementów wypisywane są w jednym osobnym wierszu tabeli dla każdego pracownika. Ponieważ wiersz ten może być szerszy niż szerokość strony, lista drukowana jest w sposób umożliwiający jej późniejsze sklejenie.
9. Podsumowanie na każdej stronie – zaznaczone pole wyboru spowoduje, że na każdej stronie wydruku raportu w stopce pojawi się tabela z podsumowaniem wartości. Na pierwszej stronie w stopce znajdować będą się tabele: Suma strony i Razem. Na stronie drugiej i kolejnych w stopce znajdować się będzie dodatkowo tabela Suma z przeniesienia.
10. Podpisy pod listą – zaznaczone pole spowoduje dodanie tabeli z miejscami na podpisy osób zatwierdzających Listę płac. Przycisk Ustawienia otwiera okno konfiguracji podpisów pod listą. Możliwe jest zdefiniowanie do 6 podpisów.
11. Podpis pracownika – jeżeli pole jest zaznaczone do tabeli z wartościami pracownika zostaje dodana jedna kolumna na podpis.
12. Drukuj wypełnienia – zaznaczone pole spowoduje wypełnienie kolorem szarym tabel nagłówkowych.
13. Drukuj pierwsze Nazwisko – zaznaczenie pola spowoduje umieszczenie nazwiska przed imieniem na wydruku listy płac.
14. Drukuj numery kolumn – zaznaczenie pola spowoduje umieszczenie numerów, odpowiednio – w nagłówkach i w odpowiadających im polach.
15. Drukuj nazwy okresów – w stopce wydruku zostaną podane nazwy wykorzystanych okresów.
16. Pomijaj symbol waluty – zaznaczenie pola oznacza, że na wydruku nie zostaną umieszczone symbole waluty.
17. Pomijaj zera na wydrukach – zaznaczenie pola oznacza, że pola z wartością zerową będą drukowane puste.
18. Podsumowanie po miesiącach – umożliwia prezentację podsumowań po miesiącach dla raportu wykonywanego dla więcej niż jednego miesiąca.
19. Sortuj po IdFK – umożliwia prezentację pracowników zgodną z wartością IdFK funkcja ta jest wykorzystywana przy współpracy z programem Finanse i Księgowość.
20. Tylko podsumowania – jeżeli jest wprowadzona nazwa elementu grupującego pole to umożliwia wybór czy prezentować tylko podsumowania dla grup pracowników bez wartości dla poszczególnych pracowników.
21. Grupuj według – umożliwia określenie elementu, według którego odbędzie się grupowanie pracowników. Po wybraniu przycisku z znakiem „…” otwarte zostanie okno do wyboru elementów. Po wybraniu elementu zostanie on wyświetlony w polu tekstowym. Pole to nie jest edytowalne, wartość w nim zmieniana jest jedynie za pomocą przycisku i okna z wyborem elementów. W trakcie wykonywania raportu zostanie rozpoznany typ elementu i typ wartości, którą element przechowuje. Jeżeli wartość nie jest typu słownikowego pojawi się dodatkowy monit czy ma zostać wykorzystana do grupowania pracowników. Jeżeli wartość jest typu słownikowego wyświetlone zostanie okno dialogowe z wartościami słownika. Na oknie tym można dodatkowo zdecydować, które grupy pracowników mają być prezentowane.
22. Pierwsza wartość z okresu przy grupowaniu – jeżeli jest wprowadzona nazwa elementu grupującego umożliwia on określenie czy jako wartość dla pracownika ma być przyjęta pierwsza wartość elementu. Jeżeli pole nie jest zaznaczone uwzględniana jest ostatnia wartość.
23. Wykazuj pracowników bez wynagrodzeń w okresie – gdy to pole jest zaznaczone na listach uwzględnieni zostaną też pracownicy nie posiadający wynagrodzeń w danym okresie.
24. Przy grupowaniu pobieraj wartości kadrowo – definiuje rodzaj grupowania w przypadku wystąpienia dwóch wartości kadrowych w jednym okresie. Gdy zaznaczone pobierana jest wcześniejsza wartość.
25. Układ wydruku – Pionowy / Poziomy – umożliwia określenie orientacji stron wydruku raportu.
26. Eksport do MS Excel – raport zostanie wykonany do programu MS Excel.
27. Nie przeliczaj systemów wynagrodzeń – zaznaczenie pola spowoduje pobranie danych z bazy wartości jeżeli są już wyliczone, jeżeli wartości wymagają naliczenia i nie były uprzednio zapisane do bazy wówczas będą zerowe.
28. Ustawienia – przycisk otwiera okno definicji podpisów pod listą.
Komentarze
Komentarze: 0
Zaloguj się, aby dodać komentarz.