Przejdź do głównej zawartości

[FKF, F50] Przewodnik aktualnych zmian prawnych

Komentarze

Komentarze: 5

 • Edyta Tudek

  Zmiany w artykule: w sekcji Dodatkowe źródła wiedzy dodano link do nagrania webinarium o zmianach w Symfonia Finanse i Księgowość 2022.1

  -1
 • Edyta Tudek

  Zmiany w artykule: dodana została data wydania KSeF oraz opis funkcjonalności.

  -1
 • Maciej Piórek
  • Symfonia Finanse i Księgowość (F50) i Finanse i Księgowość (FKF)
   • Odbiór faktur kosztowych z KSeF

  W biurach rachunkowych równie ważne może być pobranie faktur sprzedażowych  z KSeF. 

  1
 • Michał Sieradzan

  Tak, obieranie faktur sprzedażowych, jest to jeden z bardzo ważnych elementów obsługi faktury ustrukturyzowanej i który będziemy obsługiwać szczególnie mając na uwadze Biura Rachunkowych.
  Faktura ustrukturyzowana rozwiąże wiele obecnych problemów występujących właśnie w Biurach Rachunkowych, związanych z dostępem do dokumentów sprzedażowych swoich Klientów.

  Rozwijając usługę Symfonia KSeF. Określiliśmy niezbędne parametry do zamkniecie całego procesy faktury ustrukturowanej który chcemy wydać w pierwszej wersji, czyli m.in.

  • autoryzowanie użytkowników i zarzadzanie ich uprawnieniami/rolami
  • wystawienie faktury ustrukturyzowane
  • wysłanie jej do serwisu Ministerstwa Finansów
  • odbiór faktury wystawionej przez Kontrahenta z serwisu Ministerstwa Finansów.

  W kolejnych wersjach będziemy poszerzać elementy związane obsługa KSeF dostarczając rozwiązania, które otaczają elektroniczną fakturę, a których serwis KSeF Ministerstwa Finansów nie realizuje.
  Będziemy uważnie przysługiwać się potrzebom naszych użytkowników rozwijając obsługę KSeF, tak by nasza usługa adresowała potrzeby i procesy biznesowe naszych przedsiębiorstw wraz uwzględnieniem specyfiki Biur Rachunkowych, nim stosowanie KSeF stanie się obowiązkowe.

  Chętnie wysłuchamy, potrzeb i oczekiwań co do obsługi m.in. faktury ustrukturyzowanej na https://glosklienta.symfonia.pl/hc/pl/community/topics oraz podczas planowanych przez nas webinariów poświęcanych tematowi KSeF i obsłudze w systemie Symfonia.

  Pozdrawiam,
  Michał Sieradzan
  Produkt Manager

  0
 • Maciej Piórek

  Panie Michale, wiele razy słyszałem osobiście zapewnienia jakie to teraz biura rachunkowe będą szczęśliwe bo jest nowy dział dla biur, bo jest nowy opiekun, nowy pomysł, nowy plan. Jak na razie praca na wielu bazach jest mocno wybrakowana, brak centralnego systemu do zarządzania bazami, "Asystent" nie wnosi nic nowego od początku istnienia, aktualizacja 150 baz ERP w biurze rachunkowym to cały dzień klikania w guziki które mogłyby się klikać same. Wiele problemów może Pan przeczytać w mojej korespondencji z działam utrzymania klienta i reklamacji.

  Zgłaszanie pomysłów co chwile zmienia formę i trudno nad tym nadążyć. Do nowego systemu zostały przeniesione poprzednie pomysły, ale chyba tylko te które podobały się moderatorowi. 

  Dlatego napiszę tu. W związku ze zbliżającą się zmianą i "zaciąganiem" dokumentów z chmury bardzo proszę rozważyć przypisanie "Wzorców" (a w MKP "Wzorów księgowań") do kontrahentów. Proszę zauważyć że zakup od jednego kontrahenta niemalże zawsze jest na to samo konto (kolumnę KPIR), ma ten sam termin i formę płatności, ma ten sam opis, ten sam rejestr i często te same ograniczenia w odliczaniu VAT. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe byłoby w wielu firmach w 100% automatyczne księgowanie dokumentów z KSeF. Zostałoby nam sprawdzić czy możemy ten zakup tak rozliczyć i wklepać to czego nie ma w KSeF. 

  Dzisiaj wprowadzam dokumenty do Excela i dopiero z Excela eksportuje do FIK, dzięki temu po wprowadzeniu 4 pozycji z dokumentu: nr faktury, daty, NIPu kontrahenta i kwoty netto, mam uzupełnione z automatu, opis, termin i sposób zapłaty, walutę dokumentu, kurs waluty, rejestry z podziałem na 100/50%, konta zapisu z podziałem 100/75/20%, kody JPK, a nawet zapisy równoległe. 

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.