Przejdź do głównej zawartości

[KIP] Umowa z art. 13 pkt 7

Komentarze

Komentarze: 6

 • Karolina Tołkacz

  Dzień dobry, 

  Czy program śledzi w umowie z art. 13 pkt 7 wejście w II próg podatkowy? W 2020 roku cały rok miałam naliczane 17%, w  2021 r zmieniłam ręcznie jednak w tym roku wolałabym żeby pilnował tego program.

  0
 • Barbara Kołodziejska

  Dzień dobry,

  Dla umów cywilnoprawnych należy stosować stawkę podatku z pierwszego progu podatkowego, 17 %, bez względu na wysokość przychodów narastająco w trakcie roku. Nie ma w programie mechanizmu pilnującego przekroczenie I progu podatkowego dla umów cywilnoprawnych.

  Jedynie na wniosek osoby zatrudnionej na podstawie umowy cywilnoprawnej można zastosować wyższą stawkę podatku.

  W takiej sytuacji, w danych pracownika, w zestawie parametry podatkowe (ustawowe), należy dodać wartość indywidualną w odpowiednim elemencie dotyczącym % podatku dla UCP. W tej umowie to element %podatku od umów z art. 13.

  0
 • Karolina Tołkacz

  Dzień dobry Pani Barbaro, 

  A więc to tak... Dziękuję bardzo za wyjaśnienie :) Pozdrawiam serdecznie

  0
 • Katarzyna Dyrdał

  Czy kod zgłoszenia do ZUS ze składką zdrowotną nie powinien być 22 50?

  Zgodnie z informacją na stronie ZUS - FAQ "Czy będzie nowy kod tytułu ubezpieczenia dla osób powołanych otrzymujących wynagrodzenia?"

  https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/programy-transformacji-cyfrowej-zus/zmiany-od-2022-r./faq

   

  0
 • Barbara Kołodziejska

  Dzień dobry,

  Zgadza się Pani Katarzyno, jest nowy kod 2250 dla umów z tytułu powołania. Z tego co się orientuję, to członkowie zarządu nie zawsze są z tytułu powołania.

  0
 • Ula Kaminska

  Witam,

  Czy od 2022r podczas rozliczania umowy z art. 13 pkt 7 oraz umowy zlecenie, należy zmienić naliczenia ubezpieczenia zdrowotnego na: "bez ogranicz.zal." ?? Pozdrawiam serdecznie :o)

  1

Zaloguj się, aby dodać komentarz.