Przejdź do głównej zawartości

[KIP] Komunikat dotyczący Rozporządzenia Ministra Finansów z 7.01.2022 r.

Komentarze

Komentarze: 12

 • Artur Trojanowski

  Brak implementacji rozporządzenia  z 07.01 to jedno ale system nie uwzględnia również 

  1.  W przypadku gdy składka na ubezpieczenie zdrowotne obliczona przez płatnika, o którym mowa w art. 85 ust. 1-13, zgodnie z przepisami art. 79 i art. 81, jest wyższa od kwoty ustalonej zgodnie z ust. 2b, składkę obliczoną za poszczególne miesiące obniża się do wysokości tej kwoty. (2b.   Kwotę, o której mowa w ust. 1 i 2a, stanowi zaliczka na podatek dochodowy, obliczona zgodnie z przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na dzień 31 grudnia 2021 r.)
   
  Listy które można zrobić z użyciem programu są więc nieprawidłowe.
   
  0
 • Ksiegowosc

  Czy po aktualizacji dotyczącej Rozporządzenia będzie możliwość wyboru naliczania płac wg. ustawy lub wg. rozporządzenia? Czy tylko na sztywno zgodnie z rozporządzeniem?

  0
 • Barbara Kołodziejska

  Dzień dobry,

  Artur Trojanowski od wersji 2022.b jest wprowadzony mechanizm ograniczania składki zdrowotnej do wysokości naliczonej zaliczki na podatek wg stanu przepisów na dzień 31.12.2021 r. 

  Działanie mechanizmu ograniczania składki zdrowotnej do wysokości naliczonej zaliczki na podatek wg stanu przepisów na dzień 31.12.2021 r. wymaga, aby parametry podatkowe pracownika były pobierane z przygotowanych w tym celu wzorców kadrowo-płacowych. Więcej w artykule: [KIP 2022.b] Polski Ład: Ograniczanie składki na ub. zdrowotne do wysokości naliczonej zaliczki na podatek wg stanu przepisów na dzień 31.12.2021.

  Oprócz tego przygotowaliśmy instrukcję, jak sprawdzić wyliczenia składki zdrowotnej: [KIP] Jak sprawdzić składkę zdrowotną, czy jest poprawnie ograniczona do zaliczki wg roku 2021?

  0
 • Barbara Kołodziejska

  Tak, użytkownik będzie miał wybór, czy liczy tak jak dotychczas, czy przełącza tryb naliczania wg rozporządzenia.

  0
 • Magdalena Lelek

  Czy wiadomo już kiedy będzie aktualizacja uwzględniająca rozporządzenie?

  0
 • Grażyna Rompa

  Oczywiście zostali poinformowani, ale pokusa otrzymania TERAZ pieniędzy jest większa- niestety.....

  0
 • Replikatekr

  jeżeli  my Klienci zdecydujemy się na poprawki ręczne, to proszę Nam powiedzieć jakie to będzie niosło za sobą zmiany jeśli chodzi o poprawność deklaracji PIT? A jeśli Klient się nie zdecyduje na poprawki ręczne i poczeka na aktualizację systemu to czy będzie możliwość korekty listy płac za styczeń, tak aby nie było problemu z deklaracjami PIT?

  0
 • Maria Kapler

  Tylko czy pracownicy zostali poinformowani, że w rozliczeniu rocznym za 2022 będą musieli rozliczyć się według nowych zasad i w razie co przyjdzie im dopłacić podatek.

  0
 • Grażyna Rompa

  Niestety pracownicy, którzy zostali poszkodowani" bardzo naciskają na jak najszybszą wypłatę. Nie wiem co robić. Czekam na podpowiedzi osób ( księgowych), którzy dokonali ręcznych poprawek na lp. wypłaconych w styczniu.

  0
 • Justyna Sobieszek

  zawsze Państwo powtarzali, że nie rekomendują ręcznych poprawek wyliczenia wynagrodzenia i nie dają wtedy gwarancji poprawnego rozliczenia na deklaracjach ZUS i PIT.

  0
 • Justyna Sobieszek

  my również czekamy na możliwość skorygowania wynagrodzeń wypłaconych 5 stycznia za miesiąc grudzień 2021

  -2

Zaloguj się, aby dodać komentarz.