Przejdź do głównej zawartości

[KIP] Jak zrobić korektę zaliczek wg Rozporządzenia MF z 7.01.2022 r. dla umowy o pracę?

Komentarze

Komentarze: 6

 • Karolina Tołkacz

  Dzień dobry, zrobiłam korekty teraz sprawdzam zaliczki po korekcie i wychodzi mi różnica zawsze 42 zł lub 43 złmiędzy tym co liczy symfonia a kalkulator wynagrodzeń. tzn mam np wynagrodzenie 11261,94 według nowego ładu zaliczka na podatek to 1185zł program po korekcie(zgodnie z rozp.) podaje 855 zł do zwrotu 330zł. A kalkulator 813zł. Skąd ta różnica?. pracownik ma liczoną ulgę i podstawowe koszty. Jest to korekta grudnia wypłaconego w styczniu. Wynagrodzenia za styczeń płatne w lutym poszły już po aktualizacji czyli zgodnie z rozporządzeniem

  0
 • Anna Kaczmarska

  Witam,

  Proszę przeanalizować kartę wynagrodzeń zestawienie Polski  Lad + odroczona zaliczka do US, jaka pozycja ma nie właściwą wartość?. Może nie ma zastosowanych na korekcie -miesięczne koszty uzyskania uwzględnione (31 grudnia 2021) i podstawa opodatkowania na rok 2021 jest niepoprawna.

  Można też za pomocą platformy EBOK wysłać informacje, które pozycje się nie poprawnie wyliczają 

  EBOK

  Proszę też upewnić się ze jest wgrana ta aktualizacja serwisowa d1

  Jak sprawdzić czy aktualizacja jest wgrana ?

  1
 • Karolina Tołkacz

  Dzień dobry, 

  Przeanalizowałam kartę wynagrodzeń i przeliczyłam wynagrodzenie, korekta źle mi nalicza pozycję zaliczka na p. doch. odprowadzona do US (31 grudnia 2021) nie nalicza ulgi podatkowej 43,76 stąd wychodzi mi po korekcie większa zaliczka. U mnie wszyscy pracownicy mają stosowaną ulgę. Wynagrodzenia za styczeń wypłacone w lutym mam policzone według rozporządzenia i tam ulga jest naliczana w pozycji  zaliczka na p. doch. odprowadzona do US (31 grudnia 2021). 

  Stosowanie rozporządzenia mam ustawione na 01.02.2022

  korektę zrobiłam grudnia wypłaconego do 10 stycznia. w korekcie ustawiłam rozliczenie 02/2022 miesiąc korekty grudzień.

  0
 • Ewelina Bork

  W jaki sposób mam ustalić dla których pracowników jest konieczne wykonanie korekty. Mam sobie w kalkulatorach internetowych najpierw policzyć wynagrodzenie dla 125 osób i sprawdzić u kogo zaliczka liczona wg. zasad na 31.12.2021 będzie niższa niż liczona zgodnie z Polskim Ładem? czy może przewidzieliście Państwo mechanizm który pozwala to ustalić?

  0
 • Barbara Kołodziejska

  Dzień dobry,

  Po wykonaniu korekty wynagrodzeń dla pracowników program skoryguje zaliczki u pracowników. Należy sprawdzić i anulować korektę u tych, dla których nie powinno być korekty wg instrukcji [KIP] Jak sprawdzić zaliczki na podatek po utworzeniu procesu korekty - czy są wybrani odpowiedni pracownicy do korekty?

  Szczególnie trzeba to zrobić dla pracowników, którzy przekroczyli przychód 12800 zł. 

  0
 • Ewelina Bork

  Dzień dobry, 

  Wynagrodzenia wypłacone w lutym 2022 naliczone wg. Rozporządzenia, kilka okresów gdyż premie wypłacane są u nas odrębnie od wynagrodzenia. Na karcie wynagrodzeń oraz na tym nowym zestawieniu Polski Ład  "odroczona zaliczka na podatek do US w 2022 (narastająco)"  pokazana prawidłowo, a na paskach wynagrodzeń, które wysyłam pracownikom mailowo, pokazuje mi błędną informację (mimo że grupowanie wartości z poszczególnych okresów ustawione jest tak samo, czyli ostatnia wartość). Jak wyślę takie paski, to zaraz będę miała  kolejkę pracowników z pytaniami. Poniżej zrzut najpierw z zestawienia a poniżej z paska

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.