Korektę JPK_V7 można przygotować w 3 wariantach:
• Korekta tylko części deklaracyjnej JPK_V7K – składa się ją gdy dane w części deklaracyjnej są nieprawidłowe ale korekta nie będzie miała wpływu na część ewidencyjną np. nieuzupełnienie wartości w polu 52 – Kwota wydatkowana na zakup kas rejestrujących.
• Korekta tylko części ewidencyjnej JPK_V7K – składa się ją gdy dane w części ewidencyjnej są nieprawidłowe ale korekta nie będzie miała wpływu na część deklaracyjną np. nieprawidłowe dane kontrahenta, błędna data faktury, nieprawidłowe oznaczenie atrybutów dokumentów.
• Korekta całego JPK_V7K – składa się ją gdy dane zarówno w części deklaracyjnej i ewidencyjnej są nieprawidłowe i wymagają korekty.
To czy część deklaracyjna i ewidencyjna zostanie dołączona do raportu JPK_V7 zależy od tego, czy w raporcie Jednolity plik kontrolny pola Dane deklaracyjne i Dane ewidencyjne zostały zaznaczone.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w Pomocy Online, który opisuje krok po kroku jak przygotować korektę JPK_V7.
__________________________________________________________________________________________________________
Masz dodatkowe pytania dotyczące tego artykułu? Zadaj je w Społeczności Klientów Symfonii.
Nasza Społeczność skupia specjalistów, praktyków korzystających na co dzień z oprogramowania Symfonii, a także specjalistów Zespołu Wsparcia Technicznego Produktu, wdrożeniowców rozwiązań Symfonii oraz partnerów.
Aby przejść do Społeczności:
- Kliknij link poniżej - Zadaj pytanie Społeczności;
- Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, zaloguj się przy użyciu Symfonia ID;
- Wybierz interesujący Cię obszar;
- Sprawdź czy ktoś nie zadał już tego pytania;
- Dodaj nowy wpis.
Zapraszamy Zadaj pytanie Społeczności
__________________________________________________________________________________________________________