Odpowiedź:
Po wprowadzeniu do programu umowy cywilnoprawnej, program domyślnie wstawia do kalendarza pracownika rozliczenie do tej umowy 7 dni przed końcem miesiąca. Zdarzenie ma status Niezrealizowane i wystarczy je zrealizować aby rozliczyć umowę i wygenerować rachunek.
Czy można zmienić datę, w której program wstawia rozliczenie umowy, np. na ostatni dzień miesiąca?
Przykład:
Jak ustawić, aby rozliczenie umowy zlecenia program wstawiał w ostatnim dniu miesiąca?
Aby zmienić datę automatycznego wstawiania rozliczenia umowy zlecenie postępuj zgodnie z poniższa instrukcją.
1) Przejdź do okna Definicje zdarzeń wybierając z menu Funkcje/Kartoteki/Zdarzenia i akcje:
2) Z katalogu zdarzeń rozwiń katalog 5 Rozliczenia, a następnie zaznacz katalog 07 Umowy zlecenia. W oknie po prawej stronie edytuj zdarzenie Umowy zlecenia.
3) W oknie Definicja zdarzenia - Umowa zlecenia przejdź na zakładkę Akcje i edytuj akcję Wprowadzenie danych o umowie zlecenia
3) W oknie Definicja akcji – Rozpoczęcie transakcji przejdź na na zakładkę Operacje i wybierz przycisk [...]
Domyślnie jest ustawione Powtarzaj w każdy...07 od końca dzień miesiąca, co 1 miesiąc.
4) Zmień w pozycji Powtarzaj w każdy...01 od końca dzień miesiąca, co 1 miesiąc i zapisz zmiany.
5) Kolejno zapisz zmiany w definicji akcji, a następnie definicji zdarzenia.
|
Pamiętaj! Zmiany w definicji zdarzenia będą miały zastosowanie do każdej nowo wprowadzanej umowy zlecenia. Nie będą one miały zastosowania do umów już istniejących w systemie. |
Komentarze
Komentarze: 0
Zaloguj się, aby dodać komentarz.